検索
Close this search box.

Daikoku PA: automobilistų rojus Japonijoje

Daugeliui automobilių entuziastų visame pasaulyje Japonija užima išskirtinę vietą širdyje. XX a. dešimtajame dešimtmetyje, ypač lenktynėse, tokios markės kaip “Nissan”, “Mitsubishi” ir “Toyota” pirmavo dizaino ir eksploatacinių savybių požiūriu. Teko girdėti, kad legendiniam Nissan R32 GTR net buvo uždrausta dalyvauti Australijos automobilių lenktynėse, nes niekas kitas tuo metu negalėjo pasivyti ikoninio Japonijos superautomobilio.

Japonijos automobilių pasaulis taip pat puikiai atpažįstama ir popkultūros srityją. Manga, anime ir žinoma ikoninis filmas “Greiti ir įsiutę: Tokijo driftas” sulaukė daugybės gerbėjų visame pasaulyje. Japonije.

Japonijoje yra viena vieta vadinama super automobilių šventove, ir ta vieta yra šalia Yokohamos esanti Daikoku parkavimo aikštelė gretikelyje jungiančiame Yokohama ir Tokijo (vienas iš greitkelių tarp šių didmiesčių).

Daikoku stovėjimo aikštelė, dažniau vadinama Daikoku PA. Japonijoje dar yra ir kita rūšis stovėjimo aikštelių vadinamų SA, Service area, kurios kur kas didesnės su daugiau paslaugų, restoranų ir pan. ). Taigi Daikoku PA yra automobilių entuziastų susitikimų ir pasivažinėjimų vieta. Iš tikrųjų niekada nebuvo sukurta kaip benzino mėgėjų susibūrimo vieta. Iš pradžių automobilių mėgėjai ją ėmė naudoti, kai aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ir devintajame dešimtmetyje automobilių stovėjimo aikštelėje susitikdavo gatvės lenktynininkai, pavyzdžiui Mid Night Club Nariai. Šiandien, nepaisant to, kad gatvės lenktynės beveik išnyko Daikoku PA išlieka populiari dėl to,kad ji yra didžiausia automobilių stovėjimo aikštelė Šuto greitkelyje ir kad ją lengva pasiekti beveik iš visų Tokijo pusių. Šį kartą mačiau specialiai atomobilių atvažiavusių iš Chiba, Saitama ir net Aichi prefektūrų, t.y. penkiasdešimt-trys šimtai kilometrų nuo Tokijo.

Kaip ir kitose Japonijos greitkeliuose esančiose poilsio stotelėse, Daikoku PA taip pat yra nedidelis restoranas, tualetai ir Lawson convenience parduotuvė, kuri taip pat prisideda prie automobilių sporto. Čia, be tradicinės parduotuvės pasiūlos, parduodami keli automobilių įkvėpti užkandžiai. Lauke taip pat stovi eilė automobilių ir mašinų tematikos automatų, kuriuose galima įsigyti miniatiūrinių versijų visko nuo mėgstamų japoniškų automobilių iki krautuvų ir gatvių ženklų.

Kaip ir visų automobilių susitikimų atveju ypač tokių kaip Daikoku PA kurie neturi jokio tvarkaraščio ar renginių, niekada nežinai, ko sulauksi ir koks bus užimtumas. Jei kur nors kitur numatytas konkretus susitikimas labai dažnai automobilių klubo, susitelkusio aplink tam tikrą modelį, gerbėjai, vykstantys į tą susitikimą, dažnai pakeliui užsuka į Daikoku PA. Tai reiškia, kad nuo nuo tuščios aikštelės iki tiuninguotų kelių dešimčių kLamborghini važiuojančių į automobilių stovėjimo aikštelę gali skirti vos keletas akimirkų. Ką patysite priklauso nuo dienos meto, oro ir tiesiog sėkmės.

Kad turėtumėte kuo daugiau galimybių pamatyti galvą apsukančias mašinas geriausia Daikoku PA lankytis savaitgaliais. Penktadienio ir šeštadienio vakarai paprastai būna užimti. Dažnai į juos susirenka daugiau modifikuotų sportinių kompaktinių automobilių, kuriais Japonija išgarsėjo visame pasaulyje. Būtent šiomis naktimis didesnė tikimybė pamatyti neonines šviesas, chromuotas apdailos detales ir kai kurias konstrukcijas, kurios nepaaiškinamu būdu praeina kas dvejus metus atliekamą kelių eismo saugumo patikrą. Šį penktadienį daugiausiai dominavo Nissan su savo garsiąją Fairlaydy, klsikinės Toyotos, Porche, keletas amerikeitiškų pasidižiavimų ir daug kitų modelių.

Kaip iki aikštelės nusigauti. Nuliūdinsiu, viešasis transportas čia nevažiuoja. Visuomet yra variantas kreiptis į Andrių.

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai