検索
Close this search box.

Fantastinis Karuizava kurortinis miestas – Japoniška Nida

Karšta. Labai karšta. Japoniška vasara yra labai labai karšta. Pamenu vienais metais buvo vasara sumušusi visus rekordus. Tuo daugiau nei trisdešimt dienų iš eilės oro temperatūra dieną ir naktį viršijo daugiau nei 30 laipsnių. Gyveni tarsi saunoje. Būtent dėl šios priežasties niekada nerekomenduoju važiuoti į Japoniją turistauti nuo liepos mėnesio vidurio ir rugsėjo mėnesio vidurio. Na, nebent jūs mėgstate lauke slampinėti kepdami 40 laipsnių temperatūroje, permirkusiais nuo prakaito rūbais. Tačiau yra išeitis. Net ir Japonijoje santykinai netoli Tokijo galima surasti vietą skirtą pasislėpti nuo tikros vasariškos kaitros. Išganymo vardas yra Karuizawa. Karuizawa (軽井沢町, Karuizawa-machi) – kurortinis miestas Nagano prefektūroje.

Nuvykti su automobiliu nuo Tokijo užtruksite maždaug dvi valandas. Tačiau iki šio kurortinio miestelio galima važiuoti ir su autobusu iš Šindžiuku arba Ikebukuro stoči. Bileito kainos autobusu į vieną pusę turėtų svyruoti tarp 20-30 EUR. Tačiau yra dar vienas kur kas patogesnis keliavimo būdas. Tai greituoju šinkanseno traukiniu iš Tokijo stoties. Su greituoju traukiniu iki Karuizawos avyksite per valandą ir penkias minutes. Traukiniai Nagano kryptimi kursuoja maždaug du tris kartus per valandą. Bilieto kaina į vieną pusę kainuoja apie 40 EUR. Būtent dėl šios priežasties Karuizawa yra vadinamas 24 Tokijo priemiesčiu (oficialiai Tokijo metropolis turi 23 savivaldybes). Dėl ypatingai gero susisiekimo, puikaus klimato, fantastiškos gamtos ir kitos kurortinės infrastruktūros Karuizawa yra nebaejotinai pats prabangiausias kurortas visoje Japonijoje. Tiesiog fantastinis miestas. Manau tai yra vienintelė vieta kur galėčiau gyventi Japonijoje ne Tokijuje.

Karuizawa  miestelyje gyvena apie 20 tūkstančių  gyventojų ir visa savo esybe jis man primena gimtuosius Druskininkus.  Kaip ir minėjau Karuizawa yra vienas seniausių ir garsiausių Japonijos vasaros kurortų, kurį nuo XIX a. lanko daugybė žmonių iš įvairių šalių. Prieš koronos laikotarpį į šį nedidelį meistuką per metus atvykdavo daugiau nei 6 milijonai turistų. Tai yra tiesiog kosminiai skaičiai.

Karuizawa niekados neduos liūdėti. Keletas įdomesnių faktų. Tai yra vienintelis miestas Japonijoje kuriame vyko tiek vasaros tiek ir žiemos Olimpinės žaidynės. 1964 metais čia buvo organizuojamos Tokijo olimpinių vasaros žaidynių jojimo rungtis.  Vėliau 1998 metais Nagano žiemos olimpinės žaidynių kerlingo, šlavėjų sporto rungtis.

2016 metais šiame nedideliame miestelyje vyko G7 transporto ministrų susitikimas. Taip pat Karuizawa buvo svarstome ir kaip 2023 metų G7 susitikimų vieta Japonijoje, bet galiausiai pasirinkta Hirošima.

1972 m. vasario mėnesį čia įvyko vienas žymiausių teroristinių incidentų. Komunistų raudonosios išlaisvinimo armijos vietiniai gerbėjai po masinių žudynių ir įkaitų paėmimo pasitraukė į Asama kalno papėdėje esantį vasarnamį. Policija apsupo atostogų kurorte pasislėpusius komunistų kovotojus. Tiesioginė transliacija iš įkaitų dramos vietos mušė žiūrimumo reitingus. Būtent šis incidentas išpopuliarino Japonijoje taip vadinamus bomžpakius. T.y. užpilamas sriubas. O reikalo esmė ta, jog vasario mėnesį Karuizawoje pakankamai šalta. Temperatūra dienos metus laikosi apie plius penkis, naktį atšala iki kokių minus penkių. Šalta. Tad policija sugalvojo įkaitų dramos metu pasistiprinti kažkokios nežinomos įmonės gaminamu novatorišku produktu – užpilamais makaronais. Makaronus popieriniame pakelyje užpili karštu vandeniu ir vualia gaunasi karšta sriuba. Taigi kosminius žiūrimumo rekordus mušančios tiesioginės transliacijos metu žiūrovai išvydo kaip pasigardžiuodami ir čepsėdami policininkai šliurpa minėtus makaronus. Visiems tai padarė milžinišką įspūdį. Tiesiog fantastinis produktas sušalusiam kūnui ir sielai. Bomžpakiai išpopuliarėjo per vieną naktį. Šiandien japono be Nissin įmonės užpilamų makaronų tiesiog neįmanoma  įsivaizduoti. 

Karuizawa yra rytinėje Nagano prefektūros dalyje, šiaurėje, rytuose ir pietuose ribojasi su Gunmos prefektūra. Miestas įsikūręs aukštumoje, Asamos kalno, vieno aktyviausių Japonijos ugnikalnių, papėdėje. Kalnas priskiriamas A kategorijos aktyviųjų ugnikalnių kategorijai. Nedidelis išsiveržimas buvo užfiksuotas 2015 m. birželio mėnesį, žymesnis išsiveržimas, išmetęs karštas uolienas ir pelenų pliūpsnį, įvyko 2015 m. vasario mėnesį. Labiausiai naikinantis Asamos kalno išsiveržimas naujausioje istorijoje įvyko 1783 m., kai žuvo daugiau kaip 1 000 žmonių. Ugnikalnį aktyviai stebi mokslininkai, o lipti arti viršūnės draudžiama. Pamenu kuomet ieškojome namuko Karuizawa apylinkėse dar nuo autostrados maždaug 50 km nuo Karuizawa žiūriu virš didelio kalno kabo kažkoks debesėlis. Tik vėliau supratau, kad tai Asama ugnikalnis, o minėtas dėbesėlis yra kylantys dūmai. Tiesa pačioje Karuizawoje niekas pernelyg stipriai nepergyvena dėl ugnikalnio. Išsiverš tai išsiverš. Budistai ramiai priima likimo negandas. Dar vietiniai argumentuoja jog Asama ugnikalnio krateris žvelgia į Gunmos prefektūros pusę, o jeigu konkrečiau link kito labai žymaus Kusatsu kurortinio karštųjų vermių miestelio pusės. Tai jeigu jau šaus akmenys, tai skris pas kaimynus į Gunmos prefektūrą.

Viena didžiausiaų Karuizawos populairumo priežasčių yra specifinis limatas. Telefone turiu susivedęs aplikaciją kur galiu matyti Vilniaus ir Karuizawos orus. Dažnai temperatūros tiek ten tiek ir čia yra labai panašios. Žinoma Karuizawoje kaip ir visoje Japonijoje nebūna ypatingai šaltų žiemų. Vidutinė metinė temperatūra Karuizavoje yra 8,6 °C . Pats geriausiai metų laikas yra nuo balandžio pradžos iki liepos pirmos dienos, kuomet kurortas tarsi išeina atostogų ir vėl atgyja Naujų metų laikotarpiu ar slidinėjimo sezono metu. Viena svarbi Karuizawos ypatybė yra gana didelis kritulių kieis.  Statistiškai  drėgniausias mėnuo – rugsėjis.Tačiau man visuomet atrodo, kad daugiausiai lyja liepos mėnesį. Gal taip yra todėl, kad mūsų nedidukė ranča pastatyta Asama kalno papėdėje. Koks puskilometris nuo fazendos ir prasideda Asama kalno miškai. Šalia kalno klimatas yra visuomet permainingas Tai lyja lietus tai žiūrėk vėl saulutė šviečia. Bendra tendencija yra ta jog  vasarą kritulių iškrenta daug daugiau nei žiemą.

Karuizawos istorija

Prieš kelis šimtus metų Karuizawa buvo Šinano (tuo metu visas Nagano regionas buvo vadinamas šinano vardu) provincijos dalis, o Edo laikotarpiu išsivystė kaip Karuizavos pašto stotis Nakasendo greitkelyje, jungiančiame Edo su Kiotu.

XIX amžiaus aštuntame ir devintame dešimtmečiais įvairūs Asamayama apylinkių kaimai buvo apjungti ir tai suformuotas Karuizawa mietelis. Šiai dienai senieji kaimų pavadinimai yra išlikę kaip atskiri Karuizawa rajonai. 

Karuizawos kaip kuroto klestėjimos pradžia primiausiai sietina su Kanados anglikonų misionieriaus kunigo Aleksandro Krofto Šo ir Tokijo imperatoriškojo universiteto anglų kalbos profesoriaus Džeimso Maino Diksono vardais. Pastarųjų dėka 1886 metais Karuizawa pristatytas kaip vasaros kurortas. Tuo metu kaip tik vyko Japonijos vesternizacijos procesas todėl užsieniečiai buvo ypatingai gerbiami o jų pastebėjimai formavo to meto trendus. 

Nuo to laiko daugybė užsieniečių (vakariečių) iš visos šalies atvykdavo čia, kad pabėgtų nuo vasaros karščio ir pasimėgautų atostogomis. Todėl šiame miestelyje išliko daug vakarietiškos kultūros. Verta paminėti, kad skirtingai nei daugelis kitų kalnų kurortų, Karuizawa nuo pat pradžių buvo aktyviai atviras įvairiems gyventojams. Tiesą sakant, kartu su daugeliu užsieniečių šiame miestelyje jau XX a. pradžioje daug japonų aukštuomenės, mokslininkų ir menininkų taip pat buvo pasistatę “vakarietiško stiliaus” vilas, o abi bendruomenės gerai bendravo tarpusavyje per vasaros poilsio renginius ir t. t. Dėl šių priežasčių Karuižava turi unikalią istoriją ir kultūrą su turtingu tarptautiniu prieskoniu.

Ir dabar šis miestas taip pat tapo populiariu ištisus metus daugiausia japonų lankomu kurortu, siūlančiu daugybę lauko sporto šakų, karštųjų versmių ir laisvalaikio pramogų. Patogus susisiekimas keliais ir geležinkeliais iš Tokijo centro užtikrino Karuizavos kaip antrųjų namų ir kurortinių viešbučių vietos populiarumą nuo Meidži epochos.

Lankytinų vietų TOP 10

  1. Ginza dori, Ginzos gatvė senojoje Karuizawoje.

Kaip ir minėjau senąją Karuizavą įkūrė anglų misionierius Šo (Shaw) ir ji klestėjo kaip užsieniečių ir garsių verslo pasaulio žmonių vasaros kurortas. Pagrindinėje Kyu-Karuizawa Ginza-dori gatvėje yra parduotuvių, kuriose prekiaujama duona, uogiene ir Karuizavos drožiniais, pagamintais tuo pačiu būdu kaip ir anuomet, taip pat populiariosios mados parduotuvių ir restoranų. Gatvėje taip pat yra daug istorinių bažnyčių.

“Kyū-dō” (Ginza gatvė, arba Senasis kelias) turi sąsajų tiek su Japonijos karališkąja šeima, tiek su tokiais svečiais kaip Džonas Lenonas ir Joko Ono. 1957 m. rugpjūtį Karuizavoje teniso korte pirmą kartą susitiko ansktesnis imperatorius Akihito su Michiko Shoda, o septintojo dešimtmečio pabaigoje Džonas Lenonas su šeima Karuizavoje praleido kelias vasaras. Viešbutis bei teniso kortai kur susitiko imperatoriškoji šeima yra visai šalia Ginzos gatvės. 

Pati prekybinė gatvė labai didelio įspūdžio nedaro, tiesiog prabangi prekybinė gatvė ir tiek. Tačaiu kaip ir minėjau šalia esantys objektai, kaip antai senieji viešbučiai, vilos r bažnyčios yra verti dėmesio.

  1. Karuizawa Prince prekybos molas

Tai yra vienas didžiausių prekybos centrų, išparduotuvių visoje Japonijoje, kuriame yra daugiau kaip 200 parduotuvių prekiaujančių garsiausiais prekių ženklais. Prekybos centras įsikūręs visai šalimais šinkaseno Karuizavos traukinių stoties šiaurinėje pusėje. Penkios minutės pėsčiomis ir jūs pateksite į parduotuvių pasaulį.

Prekybos centre taip pat rasite daugybę restoranų, boulingo takelių ir Karuizavos suvenyrų, taip pat garsių užsienio dizainerių prekių ženklų, aukštos klasės rinktinių parduotuvių, maisto produktų ir kitų populiarių parduotuvių. Labai gražiai sutvarkyta aplinka iš karto leis jums pajusti skirtumas lyginant su didmiesčių parduotuvėmis. 

Taip pat visai šalia Prince prekybos centro yra įsikūręs ir Prince viešbutis, kur galite santykinai pigiai apsistoti. 

Dar svarbu pažymėti, jog žiemos sezono metus šalia Prince viešbučio esančio kalno papėdėje atidaromos slidinėjimo trasos. Visą reikiamą įrangą galite išsinuomoti vietoje. Taigi gruodžio antroje pusėje pabaigus darbus Tokijuje galima šokti į traukinį ir po valandos kelio jau būsite nuostabiame gamtos kampelyje, kur galėsite apsipirkti naujiems metams, pasivaikščioti po Ginzos gatvelę, užsukti į tradicinę bažnyčią, o jeigu yra ūpas netgi paslidinėti.

  1. Haruni terasos

Karuizavos Hošino vietovė esanti greta Asamayama ugnikalnio, kurios centrinis objektas 1915 m. atidarytas Hošino karštųjų versmių onsenas. Ši vietovė dėka savo nuostabios gamtos daugiau nei šimtą metų traukė ir toliau traukia tarsi magnetas didžių rašytojų ir menininkų, politikų, verslininkų dėmesį.

Prie įvažiavimo į Hošino  vietovę įsikūrusi Haruni terasa – tai nedidelis prekybinis miestelis. Šalimais teka nedidelis upelis, šalimais veši daugiau nei 100 uosių giraitė. Mediniu deniu sujungtose Hurune terasos vietose yra įsikūrę apie 15 unikalių parduotuvių ir restoranų. Šalimais  galite pasimėgauti fantastiniu onsenu “Tonbo no yu” (suaugusiam skirtas bilietas į onseną kainuoja apie 10 EUR). Jeigu mėgstate gamtą tuomet eidami keliuku šalia Tonbo no yu galite nuvykti iki miško kur renkasi visos Japonijos paukščiukų fotografai. Ši vietovė vadinama laukinių paukščių mišku yra draustinis. Visgi norint išgirsti giesmininkus reikėtų pasirinkti tinkamą metą. Vasaros metu paukščiai pradeda čiulbėti labai anksti ryte arbat apie 18 val. vakare.Iki Haruni terasų patogiausiai būtų atvykti tiesiogiai kursuojanciu autobusu iš Karuizawa traukinių stoties pietinėje pusėje esančios autobusų aikštelės. 

  1. Kumoba tvenkinys 

Kumoba tvenkinys dar žinomas  kaip “Gulbių ežeras” – populiari Karuizavos lankytina vieta. Šį ramų tvenkinį, kurį maitina skaidrus Gozensui upės vanduo, apeiti užtrunka apie 20 minučių, o lankytojus ramina vandens paviršiuje atsispindintys medžiai ir ramiai plaukiojančios antys. Tai puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui. Sakoma, kad net pats imperatorius mėgsta pasivaikščioti prie tvenkinio, kai lankosi Karuizavoje. Jis ypač garsėja savo grožiu rudens lapų sezono metu. Tiagi jeigu lankysite Karuizawoje lapkričio anroje puseje koyo, klevų raudonavimo sezono metu tiesiog privalote nuvykti prie Kumoba.

Taip pat šalia tvenkinio įsikūrę daugybė įspūdingų vilų. Jeigu mėgstate pasivaikščioti ir paganyti akis į japoniškais masteliais neįsivaizduojamus palocius tai šios apylinkės jums puikiai pasitarnaus.

Nuvykti iki Kumoba būtų paprasčiausiai su taksi arba galite išsinuomoti dviračius. Kelionė tikrai neprailgs jeigu esate apsistoję centrinėje Karuizawos dalyje.

  1. Manpei viešbutis (kavinės terasa) 万平ホテル

Tai klasikinis itin žavingas viešbutis, garsėjantis turtinga istorija. Šio viešbučio kavinės terasa, garsėja tuo, kad joje lankėsi Džono Lenono (John Lennon) šeima. Būtina paragauti Johno Lennono pamėgtos karališkosios pieno arbatos ir obuolių pyrago, pagaminto su raudonaisiais shinshu obuoliais.

Karališkoji arbata su pienu kainuos apie 9 EUR, o obuolių pyragas apie 12 EUR. 

  1.  “Mikasa” viešbutis 旧三笠ホテル

Vakarietiško stiliaus medinis Mikasa viešbutis, 1980 m. pripažintas nacionaline svarbia kultūros vertybe. Nors jį suprojektavo ir pastatė japonai, jis patraukė žmonių dėmesį dėl vakarietiško stiliaus architektūros, kuri tuo metu buvo itin reta. Tai buvęs prabangus viešbutis, išsaugojęs Meidži epochos atmosferą. Patraukli ir retro bei romantiška atmosfera. Įžengę į pastatą galite pasijusti tarsi sugrįžę į praeitį!

Nors šiandien viešbutyje nakvoti neįmanoma, jis traukia daugybę turistų kaip išskirtinis kultūros ir architektūros objektas. Tuo metu kai viešbutis veikė nakvynės kainos tuometinę pinigų sumą perskaičiuojant į šių dienų realijas kainuotų daugiau nei 1500 EUR už naktį. 

Kaip ir minėjau šiandien tai turistinis objektas, tad sumokėję kelis eurus galėsite patekti į vidų.

  1.  Karuizawa Taliesin 軽井沢タリアセン

Karuizawa Taliesin yra didelis kurortinis kompleksas su muziejais, pramogų centrais, restoranais ir parduotuvėmis, įsikūręs prie Šiozavos ežero į pietus nuo Karuizavos miesto. Iki čia galite atvažiuoti išsinuomavę dviratį arba taksi.

Muziejaus “Karuizawa Kogen Bunko” lankytojai gali pamatyti su šia vietove susijusių rašytojų ir poetų dokumentus.

Čia taip pat yra Peino muziejus, kuriame saugomi Raymond’o Paine’o, darbai, ir Beniko Fukazawa laukinių gėlių muziejus, kuriame galima pasigrožėti subtiliais ir gražiais Beniko Fukazawa laukinių gėlių paveikslais, kurie kartu su ramia miško atmosfera sukuria ramią atmosferą.

Teritorijoje taip pat yra gerai įrengtos laisvalaikio pramogų zonos. Pasivažinėjimas kartingais ir vienbėgiu geležinkeliu yra pramoga skirta visai šeimai. Mini golfo aikštynas, pasiplaukiojimas valtimis irgi puikus laisvalaikio pasirinkimas. Taliesin teritorijoje puoselėjamas Angliškasis rožių sodas, tad nepamirškite su savimi pasiimti fotoaparato. 

Beje “Taliesin” pažodinis vertimas iš velsiečių kalbos reiškia “spindinti kakta”.

Šis žodis kilęs iš keltų mitologijos ir, kaip teigiama, kilo iš nimfos Taliesin, kuri buvo išmintingoji ir meno mecenatė.

Patekimas į teritoriją mokamas. Suaugusiam bilieto kaina į muziejų ir sodą kainuos apie 12 EUR.

  1.  Širaito kriokliai 軽井沢タリアセン

Vienas žymiausių gamtos turizmo objektų yra širaito krioklys.

Krioklys, kuriame požeminis vanduo kaip nesuskaičiuojama daugybė baltų gijų kaskadomis slenka išlenkta uolos siena. Vasaros metu krioklyje taip pat rodomas fantastiškas projekcijų žemėlapis “Karuizavos Širaito krioklio iliuzija”, o 2015 m. Japonijos naktinio kraštovaizdžio paveldo organizacija “Japan Nightscape Heritage” krioklį įregistravo kaip “vieną iš gražiausių apšviesto naktinio kraštovaizdžio paveldą”. Nuo gruodžio vidurio iki kovo mėnesio kuomet į Karuizavą užsuka tikra žiema, širaito krioklys yra sukaustytas šalčio. Žiūrėdamas į sustingusius krioklio vandens ledukus jauties tarsi pasakų karalystėje.

Iki krioklio galima atvažiuoti autobusu išvysktančiu iš Karuizawa šinkanseno traukinių stoties ir važiuojančių į Kusatsu onsen karštųjų versmių miestelį. Išlipti reikėtų široito taki stotelėje. Visgi patogiausia būtų nuvykti su savo automobiliu arba taksi. 

  1.  Oni oshidashi lavos ir akmenų parkas 鬼押出し園

Oniošidašien kuris tieisiogiai verčiamas kaip velnių išstumtas parkas yra Asamos ugnikalnio papėdėje susiformavęs parkas. Ši vietovė susiformavo iš lavos, ištekėjusios 1783 m., išsiveržus Asamos kalnui. Parke yra Sengenzan Kannon-do salė, Kan-eidži šventyklos Ueno mieste, Tokijuje, priestatas. Jis buvo užsakytas 1958 m. Asamos kalno išsiveržimo aukoms pagerbti. Lankytojams padaryti pasivaikščiojimams skirti takai. Galima pasirinkti takus nuo 30 minučių trukmės iki daugiau nei vienos valandos. 

Tiesą pasakius mažai turistų žino, bet šalia Oniošidaši yra dar vienas Asama ugnikalnio muziejus. Labai įdomus muziejus o dar įdomesnis pasivaikščiojimui skirtas takas. Mano manymu šis takas yra dešimt kartų įdomesnis nei turistų pamėgtas oniošidaši parkas. Einant taku žavi ne tik unikali ugnikalnio augalija, bet ir atsiveria nuostabūs vaizdai.

Iki parko patogiausiai būtų atvažiuoti savo arba nuomotu automobiliu Su taksi iš Karuizawos centro turėsite riedėti daugaiu nei pusę valandos, tad kaina bus tikrai ne ypatingai džiuginanti.

  1.  Žaislų muziejus, Season muziejus, Hochi turgus, Nagakura kriokliai, Misionieriaus Aleksandro Krofto Šo koplytėlė, akmenų bažnyčia ir kiti turistiniai objektai

Karuizavoje yra tiek visko daug, kad per viename straipsnyje visko nesurašysi. Išvardintas dešimtukas yra tik nedidelė dalis lankytinų objektų. Muziejai, restoranai, kavinės, žaidimų aikštelės, vilos, miškai, pasivaikščiojimo ir dviračių takai, sporto kompleksai, daugybė golfo laukų – visa tai nepamirštama Karuizava.

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai