検索
Close this search box.

RESTORANAS. Daugiau nei 40 metų istoriją skaičiuojantis ekstremaliausias tradicinis japonų gurmanų restoranas Tokijuje. Vakarienės patiekalai: fugu, banginis, vėžlys ir visi gėrimai įskaičiuoti į kainą. (nuo 220 EUR/2 žm.)

Restoranas daugiau nei 8 kartus rodytas per Japonijos televiziją. Jame galima sutikti pačių įvairiausių žmonių – nuo vietinių pensininkų, paprastų darbininkų iki ambasadorių ir įmonių prezidentų.

ĮSPĖJIMAS. Tai NĖRA prabangi, veikiau mūsų supratimu purvina, tačiau tikra unikali tradicinė izakaya. Tai NĖRA erdvi vieta, restoranas talpina tik 12 žmonių, todėl į šią unikalią potyrių ekskursiją priimu tik 3-4 žmones. Tai NĖRA vieta, kur galime užsitikrinti sėdimas vietas prie baro kur šefas gamina patiekalus. Dėl grupės dydžio galime būti paprašyti sėdėti ant tatamio pasiraitojus kojas arba tiesiog kojas ištiesus. Mums, užsieniečiams, tai nėra labai patogu, tačiau per kančias į žvaigždes. Tai NĖRA vieta tiems, kurie tikisi nuostabaus gerai iškepto jautienos kepsnio, vegetariško meniu, bet veikiau tiems, kurie gali mėgautis žaliu banginiu, kurie gali valgyti labai skanią ir sveiką vėžlio sriubą su vėžlio koja, kurie gali mėgautis gerdami specialų kokteilį iš vėžlio kraujo ir vyno.
Tačiau ši vieta – tai tikri DELIKATESAI ir labai RETAS TRADICINIS JAPONIŠKAS maistas. Šioje vietoje vyrauja tikra vietinė japoniška ATMOSFERA, todėl čia nesutiksite kitų užsieniečių. Ši vieta – tai MEILĖ klientams, kur klientai yra šeimos nariai.
Jūsų gidas bus Andrius, kuris Japonijoje gyvena daugiau nei 20 metų ir laisvai bendrauja anglų, japonų ir kitomis kalbomis. Paaiškinsiu apie kiekvieną patiekalą, jo istoriją ir padėsiu susikalbėti su vietiniais gyventojais.

Reikalinga išanktinė rezervacija minimum trys dienos iš anksto.

Ką siūlome:
Nepaprastai unikali patirtis su fugu, banginių, vėžlių patiekalais ir visais įskaičiuotais gėrimais.
Pasiėmimas ir išleidimas iš traukinių stoties
Visi gėrimai įskaičiuoti į 2 val. patiekalų meniu.
Paaiškinimas apie kiekvieną meniu patiekalą.

Meniu
Nuodingos žuvies (fugu) tempura
Nuodingos žuvies (gugu) sašimi
Banginio sašimi
Tuno sašimi
Vėžlio suppon sašimi
Ryžių patiekalai
Udon makaronai su suppon vėžlio sriuba
Ir daug daugiau

Demėsnio. Kai kurie patiekalai gali būti pakeisti dėl pasiūlos.

Gėrimai:
Fugu sakė (džiovinta fugu ir sakė)
Vėžlio (Suppon) kraujas su vynu arba sakė
Pilstomas alus
Kiti alkoholiniai gėrimai
Nealkoholiniai gėrimai

TURO KAINA

2 žmonėms – 220 EUR

3 žmonėms – 280 EUR

4 žmonėms – 320 EUR

このフォームに入力するには、ブラウザーで JavaScript を有効にしてください。
Vardas, Pavardė

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai