検索
Close this search box.

Japoniški vardai ir pavardės

Japoniški vardai ir pavardės tikras įdomumas. Prieš kelias dienas siunčiau siuntinį į Hokkaido salą vyriškiui vardu Iwao. Vardas nieko nesako kol nepamatai hieroglifo. Jo vardas buvo užrašomas 五輪夫, verčiant tiesiogiai skamba kaip “penkių žiedų vyras”. Ne nežieduotas paukštukas ir ne žiedų valdovas, o vyrukas gimęs 1966 m., pirmos Tokijo Olimpiados metais. Jeigu kam pritrūktų išradingumo Olimpiniais metais galite sūnų pavadinti Iwao.

Kokios gi populiariausios Japoniškos pavardės – kas tie kazlauskai ir grybauskai. Japonijoje neabejotinai daugiausiai sutiksite japonų pavarde Sato, ir ne tai nereiškia cukraus kas skamba lygiai taip pat. Tiesą pasakius yra dvi tipinės Sato pavardės, visgi populiariausia apie 1,8 mln pavardžių nešiotojų 佐藤.

Antras hieroglifas reiškia Fuji gėlę, mūsuose žinomą visterijos vardu. Visterija skamba visai kaip ministerija, ir atrodo labai įspūdingai. Jeigu būsite Japonijoje birželio mėnesį tai visterijos yra privalomas pamatyti reikalas. Nepatysite galėsite iki grabo lentos graužtis nagus. Visgi šiuo atveju tas antrasis hieroglifas Fuji pirmiausiai yra siejamas su Fujiwara klanu. Tai yra aristokratų giminė nuo Heian laikotarpio. Koks tūkstantukas metų atgal. Yra dar viena pardė, penkta pagal populiarumą Ito – 伊藤. Vėlgi antrasis hieroglifas yra Fuji. Tai visi šitie su Fuji galūnėmis buvo po Fujiwara klano padu.

Antroji vieta žymiajam Suzuki 鈴木、mūsuose žinomi motociklo ar automibiliuko Suzuki vardu. Pirma dalis yra varpelis antras hieroglifas medis. Kokia kilmė galai žino.

Trečioji vieta atitenka Takahashi 高橋 , hieroglifai reiškiantys aukštą tiltą.

Na ir kaipgi mes išsiversime be Tanaka 田中 ryžių lauko vidurio, tanakų pažįstu gal kokį dvidešimt. Taip vienas iš šimto japonų tikrai bus pavarde tanaka.

Ir visgi jeigu jums pritrūktų kūrybiškumo ieškant tinkamų vaikams vardų siūlau pasisemti išminties pas japonus. Pirmas berniukas šeimoje Ichiro (tariasi kaip ičiro), antras Jiro (džiro), trečias Saburo, ketvirtas Shiro (širo), penktas Goro. Jokio galvos sopulio – gimė berniukas bus Ichiro, gimė pirma mergaitė bus Hatsue ir taip gali varyti be krašto ir be galo…

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai