検索
Close this search box.

Pirmokai japoniškoje mokykloje

Kuomet pirmą kartą juos išvydau mokykloje mokydamas apie tarpkultūrinį pažinimą, pirma mintis šovusi į galvą mažieji kuklusklano pagrandukai. Ta trikampė kepurė tokia kuklusklaniška.

Jeigu rimtai Japonijos mokyklose kiekvienais metais ir ne kartą vykstą ekstremalių situacijų pratybos skirtos moksleiviams įkalti į galvą ką daryti įvykus žemės drebėjimui, kilus gaisrui, atslinkus taifūnui, ir dar nuo saves pridėsiu nukritus Didžiojo tautų vado Kimo raetai tepondongui. Kad moksleiviai geriau prisimintų esminius principus į galvą kalamas OHaShiMo kai kada dar OHaShiMoTe elgsenos kodas. O – osanai, nestumk. Ha – hashiranai, nebėk. Shi – shiaberanai, nekalbėk. Mo – modoranai, negrįžk atgal. Kai kuriose mokyklose dar pridedamas Te – teigakunen yusen, primenybė žemesnėms klasėms. Relaiai pakanka pasižiūrėti kaip atrodo vaikų evakuacijos pratybos ir jau galui daugmaž nuspręsti ar mokyklą palaida bala ar direktorius tvirtai laiko savo gniaužtuose. Ypač kreipia dėmesį į kalbančius vaikus. Jeigu kalbėsi tai paskui klasės mokytojas nusuka galvą, ištraukia liežuvį ir atskaito pusvalandžio rekolekcijas. Juokauju.

Ir dar keletas žodžių apie pirmoko ekipuotę. Kuklusklaniška kepuraitė skirta apsaugoti galvą. Kaip sakant jeigu nėra galvos tai visą kitą tampa nesvarbu. Tad ir mums renkant tautos atstovus reikia vadovautis galvos “kietumo” kriterijumi. Taip pat visi pirmokai nešioja tokias ryškios spalvos kepurėles. Tokiu būdu visi prašalaičiai gali atskirti ir iš karto įvertinti ar vaikas nepasimetęs ar nereikalinga pagalbą. Koronos atveju dar privalomos kaukės. Mokyklose taip pat nešioja. Tuomet kiekvienam skirta gertuvė. O kaipgi mokslo kareivis be vandens. Prie kuprinės prisegtas, kaip čia geriau įvardinti, pagalbos skambalys (toks geltonas šūdukas su dviem mygtukais). Pakanka vaikui spustelti ir koks 100 db pradeda kaukti. Dar atskira kalba apie kuprinę. Visų pradinukų kuprinės yra standartinės pagal savo formą. Ant kurpinės yra užmauta geltona medžiaga kuri skirta atkreipti vairuotojų dėmesį. Saugaus eismo elementas. Tik pirmokams skirta. kalbant apie saugų eismą porą valandų prieš prasidedant pamokoms ir baigianti pamokoms faktiškai ribojas eismas gatvėmis skirtoms eiti/pareiti iš mokyklų. Taip pat prie mokylos esančių perėjų ar šviesaforų stovi vėliavėlininkai, t.y. pensininkai kurių darbas pamačius automobilį kilstelti vėliavėlę ir sustabdyti esimą praleidžiant vaikus. Šita kuprinė vadinama randoseru turi labai seną istoriją apie kurią bus galima papasakoti kitame įraše. Tik keletas štrichų – kuprinė nemirtinga, skirta visiems šešiems metams mokykloje. Kuprinę būtinai turi nupirkti baba savo anūkui/ei kaip dovaną. Babos auka jaunajai kartai yra privalomas reikalas. Kuprinės kaina apie 300-500 EUR. Vadinasi kasmetinė kuprinių rinka siekia apie 300-500 mln E

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai