検索
Close this search box.

Analoginė Japonija

Kuomet pagalvoji kuo dar gali nustebinti Japonija visuomet atsiranda kas pramuša lubas.

Su kolega tariamės, kad reikėtų suorganizuoti Deeper sonarų pristatymą didelėje žvejybos reikmenų parduotuvėje kuri priklauso vienam didžiausių žvejybos tinklų Japonijoje. Pirštais nebadysime.

Pažįstame parduotuvės vadą, tad skambinam ir tariamės.

Kolega: Alio

Parduotuvė: Alio alio

K: Norėtume pas jus surengti Deeperio pristatymo renginį.

P: Žinoma, puiki mintis. Greitu metu turėsime karpininkams skirtą renginį, tad galima kartu suorganizuoti.

K: Puiku. Tai dėl detalių tuomet susrašome elektroniniu paštu.

P: Mielai, bet elektronio pašto neturiu.

K: Neturite elektroninio pašto???

P: Taip. Interneto paduotuvėje irgi nėra.

K: O tai kaip jums tuomet atsiųsti reklamai spausdinti skirtus failus.

P: Paštu.

K: Kaip surpasti paštu, elektroninius failus.

P: Nu tai jo, tuomet įrašykite į USB laikmeną ir siųskite paštu, o mes atsispausdinsime Convenience store.

Nu jo, primenu dabar 2022 m. Parduotuvė pas save lentynose turi prekių už kokį milijoną eurų. Aš suprantu, kad jie užsakymus siunčia faksu, bet neturėti elektroninio pašto ir siuntinėtis failus karvelių paštu pramuša visas lubas.

Ta proga prisiminiau keletą įdomesnių Japonijos IT viražų. 2019 metais, Japonijos informacinių technologijų ministru buvo paskirtas toks ponas Takemoto. Viskas su juo būtų gerai, bet tuo metu tėvukui buvo 78 metai. Nieko neturiu prieš amžių, gal tikrai gabus ministras. Tik problema, kad jo pačio interneto puslapis, bent kelis mėnesius buvo atjungtas. Pasirodo nesusimokėjo už domeno pratęsimą. JP žiniakslaida gan aktyviai stebi tuos puslapius, nes skelbiama politinė veikla ir pan., tad iškilo klausimas ar tikrai ponas kažką supranta apie IT.

Kitas kultinis atvejis nuskambėjęs visame pasualyje susijęs su kitu ponu Sakurada. Paskirtasis 68 metų Japonijos kibernetinio saugumo ministras pareiškė, kad nuo 25 metų amžiaus jis duodavo nurodymus savo personalui ir sekretorėms. “Aš niekada gyvenime nenaudojau kompiuterio” -pareiškė Sakurada. Internautai Sakurada praminė tikru internetinio saugumo guru. Kaip gali nulaužti Sakurados webą, meilą, soc tinklą ar dar kažką jeigu jis apskritai nedalyvauja kibernetinėje erdvėje. Tiesiog genialu.

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai