検索
Close this search box.

Žvejybos Japonijoje ypatumai: didžiausias pasaulyje laimikis

Pasidalinsiu naujausiais potyriais apie fantastiškai beprotišką vakar dienos žvejybą Tokijo įlankoje. Kaip žinia šią savaitę mane aplankė duonos kurjeris Virginijus Virbickas. Ačiū žmogau už duoną. Šalia darbo reikalų su Virginijumi kuris yra karpių žūklės alfa ir omega, ir jums gali pasakoti apie šios žūklės ypatumus Lietuvoje nuo ryto ligi kito ryto, nusprendėm jog reikia išbandyti nacionalinius japoniškus žūklės ypatumus.

👉 Skambinu savo geram prietėliaui Tanakai ir sakau reikia suorganizuoti žūklę Virginijui, kuri turėtų tapti vyšnia ant torto. Kaip parodė vėlesni įvykiai žūklė įsiminė tikrai ilgiems metams, nes taip nutinka vieną kartą gyvenime. Tanaka, kuris savo ruoštu yra juodųjų ešerių ir jūros ešerių ekspertas sakys jawohl, organizuoju. Jeigu jau Tanaka organizuoja, tai gali pasitikėti. Juk neveltui žmogus prieš kelias savaites tarp septynių tūkstančių visos Japonijos žvejų užėmė garbingą septintą vietą. Jeigu nebūtų prieš mėnesį vedes, tai manau būtų ir pirmą vietą užėmęs. Būtų nuvažiaves prie Kyushu salos ir pagaves keliais centimetrais didesnį jūros ešerį nes tokių gigantų Tokijo įlankoje pavasarį yra mažoka. Per kelių savaičių varžybas Tanaka truktelėjo 84 cm ešeriuką. Kiti įskaitiniai irgi buvo ne ką mažesni.

👉 Viskas suorganizuota. Šeštadienį prissitatotme pas Hayashi pramoginės žūklės laivų nuomuotojus. Šiadien mūsų paradui diriguos Okada laivo kapitonas. Štai ir tanaka atrieda su savo karieta. Kadangi žūklėje dalyvaus du užsieniečiai gaijin’ai tai Tanaka atsiveža ir vaikystės draugą Suzuki, malonybiniai vadinamą Su-čian. Su čian nemenkesnis žvejys ekspertas. Žvejoja viskas kas juda Tokijo įlankoje. Telefone puikuojasi šių metų laimikai, kilograminiai įspūdingi aštuonkojai, kalmarai, jūros ešeriai, juodieji ešeriai ir t.t., netgi žmogus kriaukles kasa jūroje. Rodau dviems ekspertams savo meškerytę skirtą seabasams, saltiga yra gerai. Traakiu ritę. Tanaka tik žvilgt į mano ritę ir suprantu, kad gaidys. Neaa mykia Tanaka čia reikėtų Twin Power. Šitos beje kaip uogytės judėjo į rusyną, kažkaip labai jau mėgo pirkti iš Japonijos. Gerai sakys Tanaka pasiskolinam iš žvejybos organizatorių kažką padoresnio. Vualia reikalai paruošti galime judėti toliau.

👉 Judam į laivą. Į šią žūklę plauksime kaip buožės. Užsakytas čerterinis laivas kateris. Tiesa iki laivo prieiti reikia šiokių tokių pastangų. Pakrantė nuslųgus tai suvaryti kokie penkių metrų poliai, ant jų kokios penkios lentos ir taip tarsi koks aukštalipys kulniuoji link laivo. Jeigu žvejybos metu pasipuoštai dzūkiškomis skaidriomis ašarėlėmis, tai manau iki kranto gali ir neparvingiuoti. Šokam visi į laivelį ir pirmyn.

👉 Skrodžiam Tokijo įlanką kaip pašėlę. Dešinėje matyti Disneylandas, paplaukus toliau kairėje išvystu Makuhari messse parodų centrą Čiboje. Po dvidešimties minučių laivo kapitonas kerta ant stabdžių. ir sakys čia…. Ok puolam prie laivo kraštų griebiam už meškerių tuo tarpuTanaka iš savo kokių kaip sako Virginijus penkiolikos milijonų voblerių blizgių, džigų, egių ir kitokių gėrybių išsitraukia dvi vibracines blizges ir sakys – metam šitas. Tanaka yra kaip koks Kašpirovskis. Jis žvilgsniu gali pagauti norimą jūros ešerį. Švyst švyst per bortą. Po kelių minučių laivo kapitonas šaukia – vyniojam meškeres, gaidys. Kliovo nėra, tai reikia plaukti toliau. Vipiniams klientams kibimas turi būti nuo pirmų minučių. Čia jau nusprendžia pasireikšti laivo kapitonas. Plukdo mus į slaptą vietelę.

👉 Su savo laivu kateriu šaudom palei didesnius laivus. Kapitonas o ir tanak pergalingu žvilgsniu žiūri į didelius laivus ir analizuoja. Jo, čia dideli, laivai, ilgiau pastovėję Tokijo įlankoje tampa puikiomis struktūromis bassams jūros ešeriams pasislėpti. Priplaukiam prie tanklaivio vardu Mumbai. Jaučiuosi kaip koks Somalio piratas. Tanklaivis milžiniškas. Turbūt atplukdė krovinį skirtą Kawazaki rajone esančiai naftos perdirbimo gamyklai. Su savo vandens karieta nuzvimbiam prie laivo galo. Tanaka, sakys, o dabar vyručiai metam blizges kaip galima arčiau laivo borto. Pora metimų ir Tanakai jau yra kibimas. Neprabėga nė dešimt minučių jau žiūrim Su-čiam truakia gražuolį jūros ešerį. Pasigirsta aplodismentai ir tanklaivio viršaus. Pasirodos esame įdomus objektas praįvairinantis jūreivių aksdienybė. Jiems irgi įdomu ką mes pagausime. Yoshya, mums leituviams reikia nepasiduoti. Mūsų laivelį srovė po truputį nuneša link tanklaivio galo. Vėl priplaukiam į priekį. Veiksmas kartojamas kelis akrtu. Nu tikrai piratai. Per tą laiką savo žuvelioką išlupa ir Tanaka. Ateina eilė pasireikšti ir Virginijui. Jis kaip karpinikas gali įmesti blizgę į sloiniką ir už kokių pusantro šimto atstumo. Virgis tarsi koks Kutulajus, tarsi Kudelinas, tarsi Milaknis gali prišaudyti tritaškių ir iš rūbinės. Lieka mano eilė. japonai nepasiduoda. Juk reikia ir antram vipui pasižymėti. Reikia tai reikia. Susikaupiu. Švyst blizgę…… Ir mano blizgė vietoje to, kad skristų tolyn kaip koks balionėlis aukštyn aukštyn, aukštyn. Taip jūs teisūs. Užmečiau savo blizgę ant Tanklaivio viršaus. Vaizdelis vertas milijono. Stovi gaijinas užsienietis su meškere rankoje ir traukia tanklaivį link saves. Truk trukt, meškerė persikreipė. bleeet užsikabino. Jabytute, tai ką dabar daryt. Tanaka irgi žiūriu jau panikoje prarades kalbos dovaną. Sakau pajuokausiu, – kašę du kartus per savaitę lošiu tai atkales metimo trakjektoriją blizges galiu užmesti ir į penkioliktą aukštą. Niekam nejuokinga. per kokias tris sekundes visi draugiškai nusprendžiam, kad jau jūros ešerių pažvejojom susipakuojam ir su savo vandens žirgu pasileidžiam link kitos Tokijo įlankos pusės.

👉 Varom nesustodami ir neatsisukdami atgal. Jo gerai aš čia pasirodžiau. Reikia pravėdinti galvą ir smegenis. Tik kylst galvą ir vėjelis mano kepurę daro skrendu skrendu. Stūūūj šaukia Tanaka. VIP’o kepurė vandenyje. kertam atns stabdžių traukiam graibštą ir vykdom mano dolerinės kepurė gelbėjimo operaciją. 2:0 mano naudai.

👉 Jūros ešerių kaip supratote jau pažvejojome. Laivo konsiliumas nupsrendžia jog mūsų žūklę reikia pratęsti taikantis į magochi, angliškai flathead, o leituviškai pavadinkime ją plokščiažuvės medžioklės plotus. Faina didelė žuvis kuri gyvena smėlingos jūros dugne. Plaukiam į kitą Tokijo įlankos pusę šalimais Haneda orouosto. Virš galvos zvimbia lėktuvai, šalia pakilimo takas jūroje. Japonų technologijos. Po Narita orouosto statybų darbų ir didžiulių savo laiku neramumų, istorija kitam kartui, japonai orosuotus stato jūroje. Kala pilius ir daro pakilimo takus. Daugiau babkių kainuoja, bet užtat mažiau nervų. Laivo kapitonas čia nestoja. Žino, kad gabenasi gerą metiką. Manau ramiai užkabinčiau už kokio lėktuvo važiuokles. Jau regiu vakarinių žinių anonsą – teroristas lietuvis su meškere nusodino lėktuvą su trim šimtais keleivių. Nekažką. Pagaliau sustojam įlankos krašte. Pasirodo kažkur yra iškastas gilesnis kanalasir ten tipo gyvena magočiai. Keičiam blizges į dvidešimties gramų džigus kuriuos reikia traukti palei dugną. O kaip žinia dvidešimt gramų irgi labai gerai skrenda. Kadangi ten iškastas kanalas, tai tarsi autostrada Tokijo įlankoje. Misliju jeigu šį kartą švystelsiu džigą tai tikrai įmesiu į praplaukiantį laivą. bet žvejoti irgi norisi tai susikaupes pradedu švaistyti ir džiguoti.

👉 Išklausę laivo kapitono pamokas kaip džiguoti imamės darbo. Na ir ką jūs manote. Kibimas. JĖĖĖĖĖĖ. Raunu meškere ir pradedu traukti savo monstrišką magočį. Įsikabines dantimis į ritę suku suku, tik pyst ir žiūriu kad mano rankena vienoje rankoje o ritė kitoje rankoje. blleee. nulūžo ritės rankena. Virginisju iš dešinės žiūri apakes. Sako tokių vaizdų gyvenime dar neregėjo. Kad nulūžtų ritės rankena …. reikia ..Nėra žodžių. 3:0 mano naudai. Tuom tarpu iš laivo galo tarsi gėroji fėja atskrenda laivo kapitonas. Aš jau pasiruošes kaltis į krūtinę kartodamas mia culpa mia culpa esu labai labai kaltas. Bet pasirodo laivo kapitonas nusiteikes ištraukti mano laimikį. Stveria valą į rankas ir pradeda sukti sau palei alkūnę, gerai, kad ne ant kaklo. Žiūrst visa mūsų kampanija per laivo bortą. Išplaukia magočis ant vandens paviršiaus tarsi šūdas. toks rudas, plokščias, lengvai plūduriuojantis, o bet tačiau tik pyst ir atsikabina. O jergutėliau. Būtume kokias penkiais metrais arčiau būčiau gražuolį su graibštu ištraukes.

💡 Reziumė. jeigu norite keliauti į Japoniją ir patirti neišdildomų akimirkų žūklės metus, pasiimkite mane kartu į laivą. Įspūdžiai garantuoti.

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai