検索
Close this search box.

Greičiausias, patogiausias ir pigiausias pasirinkimas iš Narita orouosto į Tokijo centrą

Atvykus į Japoniją, dažnu atveju Narita oro uostą, neapsigaukite tai nėra oro uostas šalia Tokijo. Narita nuo Tokijo yra nutolusi apie 60 kilometrų. Pačiais pirmais studijų metais gautamw informaciniame pakete buvo raudonai pažymėtas puntas sakantis, jog neturėkite jokios eretiškos minties tari ponai pasikinkyti taksi į/iš Narita oro uosto iki Tokijo centro. Tokia kelionė prieš bene dvidešimt metų buvo įkainota minimum 300 EUR, kuri studento kišenei buvo nepakeliama suma. Tad teko ieškoti pigesnių o kartu ir patogesnių alternatyvų. Bėgant metams atsirado kur kas daugiau variantų kaip iš Naritos nusigauti iki Tokijo kuriuos ir apžvelgsiu šiame straipsnyje.

Patogiausias  kelionės variantas iš Narita oro uosto

Neabejotinai pats patogiausias kelionės variantas iš Narita oro uosto iki Tokijo būtų važiuoti su traukiniu. Čia turite du pasirinkimus. 

Pirmas pasirinkimas būtų Japan Railway traukinys NEXT su kuriuo labai patogiai iš Narita galite nuvykti iki Tokyo, Shinagawa, Shibuya ir Shinjuku stočių, arba netgi iki Yokohama stoties. Kelionė iš Naritos iki Tokijo (Tokyo) stoties trunka tik 53 minutes. 

Kadangi tai yra greitasis traukinys traukinio vietos yra rezervuojamos, todėl negalite į traukinį įšokti kada panorėsite. Bilietą patogiausiai būtų nusipirkti JR ticket office (Midori guchi), t.y. Japonijos geležinkelių klientų aptarnavimo punktai esantys visose didžiausiose stotyse. Naritoje JR geležinkėlio linijas, o kartu ir JR pardavimo ofisą surasite gana lengvai, nes visur yra nuorodos. Jums išėjus pro oro uosto patikros tarnybą greitai pamatysite eskalatorių su kuriuo nusileidę į požemius aukštus išvysite NEXT traukinio liniją. Traukiniai Narita zonoje važiuoja po žeme.

Perkant bilietus pirmyn atgal galite sutaupyti apie 30 proc., tokiu atveju primyn ir atgal bilietas  iki Tokijo kainuotų 4070 JPY (t.y. apie 30 EUR). Galima pirkti ir atskirus bilietus jeigu nenorite įsipareigoti atlikti rezervacijos konkretiems traukinių laikams. Tokiu atveju bilietas iki Tokijo stoties kainuotų 3070 JPY (t.y. apie 20 EUR). Bilietas iki kitų pagrindinių Tokijo stočių kaip Shinagawa, Shibuya ar Shinjuku kainuoja keliais eurais brangiau. 

Dar vienas variantas kaip galima sutaupyti keliaujant NEXT traukiniu yra pasinaudoti JR railpass bilietu kurį esu aprašęs kitame straipsnyje. Jeigu trumpai apibendrinti JR railpass leidžia užsieniečiams įsigyti Japonijos geležinkelių bilietą savaitę ar dviem savaitėms už fiksuotą sumą ir su kuriuo galima keliauti netgi ir greitaisiais šinkanseno traukiniais. Taigi jeigu esate keliautojas kuris ketina Japonijoje praleisti vieną savaitę ir turite nusipirkęs JR railway pass tuomet savo turimą pasą aktyvavę tą pačią atvykimo dieną galėsite kaip ponas važiuoti su NEXT traukiniu. 

Koks didžiausias minusas NEXT traukinio? Traukinio važiavimo intensyvumas. Paprastai minėtas traukinys važiuoja kelis  kartus per valandą. Taigi jeigu labai skubate gali tekti palaukti traukinio kokį pusvalandį. Tačiau skirtingai nuo autobuso traukinyje visuomet yra vietų, tad tikrai neliksite ant ledo. 

Dar vienas variantas kaip su traukiniu nuvykti iki Tokijo yra Keisei Skyline. Minėta Keisei linija yra privati traukinių įmonės linija, tad čia jūsų JR railpass jeigu tokį turite negalios. Traukinys kai ir NEXT tikrai yra labai komfortiškas. Visgi didžiausias minusas yra tas jog galutinė traukinio stotelė yra Keisei-Ueno. Kitaip tariant jeigu jūs planuojate apsistoti kakur Ueno rajone ar rytiniame Tokijuje tai yra viena iš opcijų, tačiau jeigu ketinate gyventi vakarinėje Tokijo dalyje pavyzdžiui Shinjuku, ar pietuose kaip antai Shinagawa tuomet Keisei linija jums nelabai tinka. Atvykus iki Keisei Ueno stoties pakeliui dar bus Nippori stotelė kur galima pasikeisti traukinį į JR Yamanote liniją kuri sukasi aplink visą Tokijo centrą. Tuo tarpu Keisei Ueno stotelė nuo JR Ueno stoteis yra nutolusi kelis šimtus metrų, tad bagažo tempimas iš vienos stoties į kitą su visas pakilimais ir nusileidimais į požemius nėra pats maloniausias variantas. O kaip apie kainą. Šiuo metu Keisei linija siūlo įsigyti bilietą į vieną pusę kartu su Tokijo metro 24 val. galiojančiu bilietu už 2890 JPY (t.y. Apie 18 EUR). Taigi jeigu jūsų viešbutis kakur Asakusa, Ueno rajonuose, šis traukinys yra vienas iš geriausių pasirinkimų, nes atvyksite komfortabiliai, o tuo pačiu ir truputį  sutaupysite.

Pigiausias kelionės variantas iš Narita oro uosto

Svarstant kaip pigiausiai nukakti iš Oro uosto į Tokiją neabejotinas lyderis yra autobusas.Čia vėlgi turime kelis pasirinkimus.

Tarp pasirinkimų sąrašo viršuje būtų JR autobusų įmonės pasiūlymas. Iš Narita oro uosto šis autobusas veža į centrinę Tokijo traukinių stotį, o taip pat ir mažiau populiarią Ginzos stotelę. Fantastinė kelionės kaina, 1300 JPY (apie 10 EUR) už bilietą. Autobusas švarus, patogus, pati kelionės trukmė iki Tokijo stoties užtruks apie valandą laiko. Taip pat verta paminėti jog bent jau Tokijo stotyje labai lengvai surasi autobuso įlaipinimo aikšteles. Jums reikėtų ieškoti Yaesu South išėjimo. Išėjus į lauką už kokio 50-100 metrų pamatysite autobusų laukiančius žmones. Į Narita važiuojama iš 7-8 stotelių. Bilieto rezervuoti iš anksto nėra būtina, nes autobusai važiuoja vienas paskui kitą apie 15 minučių intervalu. Bilietą taip pat galite įsigyti tiesiog vietoje. Tad labai patogus variantas jeigu nenori nieko pernelyg daug planuotis. Tuo tarpu Narita oro uoste yra kiek kitoki reikalai. Šiuo metu sunku nurodyti kokios yra įlaipinimo stotelės nes keičiasi skirtingai nuo atvykimo terminalo. Tačiau išėjus į lauką iš karto pamatysite autobusų parkingui skirtas vietas. Didžiausias iššūkis yra bilietai. Priklausomai nuo atvykimo laiko, gali būti labai daug norinčių važiuoti šiuo autobusu. Ir jeigu prieš tai autobusas susirenka klientus iš ankstesnio oro uosto terminalo gali būti santykinai nedaug vietų likusių autobuse. Jeigu keliaujate keliese anokia problema, tikėtina tikrai įlipsite. Visgi jeigu tai yra didesnė keliautojų grupė gali tekti stipriai pavargti. Tokiu atveju reikia pačiame oro suoto terminale paieškoti ir iš anksto nusipirkti JR autobuso bilietus.

Antras variantas yra vadinami Limousine bus. Šie autobusai iš oro uosto važiuoja skirtingomis kryptimis išvežiodami keliautojus po skirtingus rajonus ir netgi nuveždami iki konkrečių viešbučių. Tad jeigu rezervuojatės didesnį viešbutį Shinjuku ar Shinagawa rajone vertėtų pasitikrinti ar kartu nėra vadinamo teisiogino Limousine bus vežančio iki viešbučio. Dėl bilieto kainos gana sunku pasakyti, nes kaina gana stipriai svyruoja priklausomai nuo turistų srautų. Anksčiau Limousine autobusas kainavo panašiai kaip ir traukinio bilietas, tačiau pastaraisiais metais dėl suaktyvėjusios konkurencijos iš JR bus įmonės stipriai susitraukė ir Limousine bus kainos. Visgi didžiausiai minusas yra autobuso kursavimo intensyvumas. Kadangi vežama iki gana specifinių viešbučių autobusas paprastai važiuoja vieną du kartus per valandą. Tad jeigu ketinate pasinaudoti jo paslaugomis labai gerai jeigu išėjus pro patikros zonas į pasitikimo salę pataikysite reikiamu momentu. Bilietus galite įsigyti šalia oro uosto laukimo salės esančiose kasose.

Greičiausio, pigiausio ir patogiausio kelionės varianto iš Narita oro uosto apibendrinimas

Asmeniškai dažniausiai renkuosi JR bus autobuso variantą. Pirma tai yra labai pigus kelionės variantas. Antra šis autobusas yra gana patogus, be to dažnai kursuoja. Ypatingai važiuojant iš Tokijo į Naritą šis autobusas yra mano 100 procentinis pasirinkimas. Trečia jeigu jūs keliaujate vienas ar su šeima tai netgi ir Narita oro uoste tikėtina gana lengvai ir greitai įlipsite į autobusą.

Traukinio kaip dar vieno iš kelionės varianto neatmečiau. Visgi tai yra labai patogus būdas nusigauti iki pagrindinių traukinių stočių kaip antai Shinagawa ar Shinjuku. Jeigu jūsų viešbutis yra šiuose rajonuose tai puikus pasirinkimas.

Su Keisei traukinio linija atsiradus pigesniems autobusų pasirinkimams jau bene 5 metus visiškai nesinaudoju. Anksčiau šį variantą visuomet rinkdavausi dėl kainos.

Na ir Limousine bus. Man visgi gana sudėtinga pataikyti su atvykimo laikais kurie sutaptų su autobusu kursavimo grafiku. Anksčiau tai buvo vienas brangesnių kelionės variantų, nors pastaruoju metu dėl konkurencijos kainos yra drastiškai sumažintos. Mano vertinimu Limousine bus pasirinkimas labiausiai tinkamas tiems kurie gyvena tokiame viešbutyje iki kurio priveža minėtas autobusas. Tuo metu nereikia sukti galvos kaip nusitempti lagaminus nuo stoties iki savo viešbučio. 

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai