検索
Close this search box.

Išskirtiniai nekilnojamo turto objektai Japonijoje

Kylančios kainos, energetikos turbulencijos, besisukantis infliacijos pasadoblis. Reikia ieškoti alternatyvų kur sutaupyti. Kaip ir visur taip ir ant mūsų svieto japono žemelėje svarbiausia mėnesinių išlaidų eilutė yra nekilnojamo turto nuoma. Tad visiems lietuvaičiams, o ir ne tik, ir šiaip versliems žmonėms Japonijoje siūlau atkreipti dėmesį į internetinį puslapį keistuolį https://www.oshimaland.co.jp Nenusigąskite išvydę ypač paprastą puslapio user interface’ą. Šis puslapis turi kur kas gilesnę potekstę nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Ošima Teru  (大島てる) yra Japonijos įmonė, valdanti interneto svetainę, kurioje pateikiama informacija apie nekilnojamą turtą susijusį su nelaimingais atsitikimais. Toks turtas Japonijoje vadinamas jikobuken 事故物件.  Kitaip tariant NT kuriame kažkas nusižudė, kažkas kažką nužudė, sudegė, kitaip tariant ankstesnis turto savininkas ar nuomininkas numirė nelaimingo atsitikimo būdu. Japonų pasąmonėje toks turtas iš karto asocijuojasi, jog tikriausiai gyvensite ne vienas, o su kokiu nors naminuku, bilduku ar kitu augintiniu. Turbūt devynios iš dešimties japonių atsisakys tokį turtą nuomuotis, nes tiesiog nemalonu, jeigu kažkas pakratė savo kojas keistesniu nei įprasta būdu. 

Interneto puslapį valdanti įmonė yra įkurta 1837 metais. Taip taip nesuklydau rašydamas metus. Japonijos įmonės mėgsta istoriją. Tiesa prieš beveik du šimtus metų įmonės veikla buvo visiškai nesusijusi su nekilnojamu turtu. Dabartinis puslapis oshimaland buvo atvertas 2005 metais. Kaip ir minėjau jame nurodomas nekilnojamo turto adresas ir taip pat trumpas prierašas koks nelaimingas įvykis įvyko.

Informacija skelbiama nemokamai, o pajamų šaltiniai – reklama svetainėje.

Skelbiama, kad pati įmonė neturi nuolatinio biuro, o jos veiklą padeda užtikrinti daugybė bendradarbių ir savanorių. Nužudymų atveju informacija renkama iš laikraščių ir kitų žiniasklaidos priemonių. Stebimi teismo posėdžiai ir tuomet pagal kaltinamąjį aktą nustatomi adresai ir kita informacija. Kadangi sunku įvertinti savižudybių atvejus, patys puslapio savanoriai atlieka interviu su kaimynais. Bendrai paėmus informacijos rinkimo procese remiamasi viešai prieinamais šaltiniais.

Įmonei vadovauja Teru Ošima (tikrasis vardas Manabu Ošima). Ošima tėvas yra universiteto profesorius, o pats Teru nuo trejų iki septynerių metų praleido JAV ir Australijoje. Teru gal ir keistuolis, bet tikrai nėra durnas. Jis yra baigęs studijas pačiame prestižiškiausiame universitete, Tokijo universitete. Taip pat studijavo nors studijų nebaigė Kolumbijos universitete.

Kaip ir galima tikėtis, įmonė savo laiku turėjo teisinių nemalonumų. Vieno daugiabučio namo Yokohamos mieste savininkas pateikė civilinį ieškinį teismui kuriame teigė, kad www.oshimaland.co.jp svetainėje patalpintas  straipsnio turinys neatitinka tikrovės ir yra šmeižtas. Ir reikalavo pašalinti informaciją iš interneto svetainės bei atsiprašyti. Tačiau atsakovas laimėjo bylą. Įsiteisėjus teismo sprendimui ieškovo buto savininkas dar kartą paparašė ištrinti informaciją, nurodydamas jog sumokės apie 4000 EUR. Tačiau Ošima atsisakė, sakydamas, jog “jei bus nurodyta, kad turinys yra neteisingas, žinoma, mes jį ištaisysime, bet kitu atveju nieko nedarysime”.

Kodėl tokio pobūdžio informacija yra tokia jautri ir kaip tai susiję su nuomos ar pardavimo kainomis. Jeigu nuomuositės ar pirksite NT Japonijoje, atkreipkite dėmesį ar nėra tokio prierašo 心理的瑕疵物件, šinritekikaši buken (pažodžiui verčiant skambėtų kaip “psichiškai pažeisti objektai”), dar kai kada naudojama frazė kokučidžiko ari 告知事項有 (objektai apie kuriuos privaloma pranešti). Nekilnojamas turtas su tokiu prierašu Japonijoje kainuoja arba nuomojamas apie 20-30 proc., o jeigu nužudymas tai dar pigiau. 

Kaip galima “išbalinti” nelaimės žyme pažymėtus pastatus. Tarkime jeigu tai yra nuomojamas butas, pats efektyviausias sprendimas yra tokį butą išnuomoti kažkam bent mėnesiui. Po mėnesio kontraktą galima nutraukti ir tuomet nuomojant kitam savininkui jau nėra pareigos informuoti apie butus/ namus nelaimėlius. Tačiau oshima internetiniame puslapyje informacija niekur nedingsta. Kaip sakant jei papuolei į interneto platybes tai visiems laikams. Parduodant tokį kreivą NT išbalintojo paslaugos nepadės, tad savininkui teks susitaikyti su bent 30 proc. mažesne nei rinkos kaina. Beje vienas pažįstamas prieš kelis metus nusipirko raupsuotą butą. Kol kas sakė viskas gerai:) 

Pamenu prieš daugiau nei dešimt metų Japonijos žiniasklaidoje skambėjo atvejis kuomet namo savininkas po mirties mumifikavosi. Visas grožis tame, kad tame name su tėvu gyveno dukra. Vieną dieną pensijų administravimo tarnyba apsižiūrėjo, kad senoliui sukako 110 su pliusu metų ir nusprendė nueiti ir pasveikinti. Atvyko į pastarojo namus, bet kambaryje vietoje guvaus senolio surado mumiją. Tyrimo metu iškilo natūralus klausimas tai prieš kiek metų senolis numirė ir kiek buvo permokėta pensijų. Pasirodo keliasdešimt metų kaip pensiją varvėjo į senolio sąskaitą po pastarojo mirties. Dukros paklausus, o kaip taip gavosi, kad gyvendama šalimais esančiame kambaryje dvidešimt su pliusu metų nepastebėjote, kad tėtis yra miręs. Tyrėjai sulaukė genialaus atsakymo. Sako “mano tėvas buvo griežtas žmogus. Paprašė uždaryti duris ir jo netrukdyti, tad aš ir laikiausiu tėvo prisakymų”. Ir kaip čia neprisiminus jog vadovaujantis tradicine japonų išmintimi  gyvenime yra keturi baisiausi dalykai 地震雷火事親, t.y. žemės drebėjimas, griaustinis, gaisras ir tėvo pyktis.

Tad linkiu visų šių keturių dalykų savo gyvenime išvengti.

Laiškai iš Japonijos: blogo įrašai